بحث داغ این هفته (تاریخ 3/6)

داستان نویسیییییی

<( ^////^ )>

خوب بسی تو عمرتون هزار و پونصد تا یا بیشتر تر از این عدد،داستان شنیدید!

حالا چی  شنیدید،چجوری فهمیدید و چه عکس العملی نشون دادید

الله اعلم! :|

زندگی ما هم خودش یه جور داستانه،شاید قسمت عمده ی زندگیمون هم با داستان تشکیل بشه :|  آخه هرچی هست و نیست،یه داستانی داره

گاهی ما برای دیگران داستان میگیم.

همین که میگیم امروز رفتم بازار،بعدش با دوستم رفتم رستوران،امروز یه ماشین دیدم که خوشم اومد.

همینا هم یه جور داستانن،برای یه هدفی.

سرگرم کردن مخاطب،برای عکس العمل مخاطب یا گرفتن کمک یا درخواست کردن یا ابراز هر جور احساساتی و همدردی و.وو.

خلاصه داستان این جا،داستان اونجا

داستان همهههه جااااا 0__0

امروز میخوام در مورد داستان نویسی باهاتون بحث کنم

* هرکسی میتونه نظر و ایده شو سر این زمینه بده

داستان همیشه فقط در قالب یه کتاب نیست،بلکه توی حرف ها،انیمیشن ها و فیلم ها و در همه جا میتونه باشه،اینو یادتون نره.

نویسندگی یه کار وااااقعا لذت بخشیه،الخصوص اگه داستانت رو دوست داشته باشی و به تخیلت وصل شده باشه،اگه داستانت خیلیا رو به خودش جذب کنه که انگار با دارت زدی وسط پول !!!! $ - $

حالا بیخیال پول

اول از هرچیزی موقع نوشتن باید تمام احساساتتو بکار بگیری،باید با عشق و علاقه متنتو بنویسی نه زوری و با نفرت.

باید جوری بنویسی تا احساسات تو،افکاراتت و تصاویری که تو ذهنتن،به مخاطب یا خواننده منتقل بشه.

دوم اینکه قدرت تخیل به شدت بالایی داشته باشی

تصاویری که جلوت میان رو حس کنی،بو کنی،بچشی

مثلا تو ذهن تو یه گل هست

خوب

خیلی سوالا پیش میاد

چه گلی؟چه رنگی؟چه بویی؟

اینکه بتونی تصاویر رو کاملا حس کنی،روی داستانت تاثیر مثبتی داره.

- گل رزی سرخ رنگ مثل خون با گلبرگ های لطیف و بویی معطر که مستم میکرد رو توی باغچه ی خالی حیاطم کوچولومون دیدم.بعد از بارون سرد و سنگین،شبنم های کوچولو و درخشان،روی گلبرگ هاش با آرامش خوابیده بودن و .

(چیه؟ :| )

و مطمئنا خط بالا بهتر از این خطه

یه گل رو توی باغچه توی حیاطمون دیدم.

:|

واسه همین اکثریت رمان های جالب،طولانی ن.

همینطور قدرت نگارشی بالا،تاثیر مثبت روی نوشتن داره و همینطور علائم نگارشی هم باعث زیبایی توی خوندن داستان میشه.

نکات دیگه : اینم یادتون باشه که ذهنیت مردم کاملا متفاوته،یکی عاشقانه دوست داره،یکی جنایی

یکی معمایی رو یه جور دیگه دوست داره،اون یکی معمایی رو یه جور دیگه

این ذهن شماست که داستانتونو میسازه،ذهن بقیه توی این داستان دخالت ندارن،تا موقعی که خودتون دخالتش بدین.

اگه کسی خوشش نیومد،ناراحت نشید،لابد اون با دید دیگه ای به داستان شما نگاه میکنه.

ولی از دست کسانی ناراحت باشید که به شما انرژی منفی میدن و نفرینتون میکنن و فحش میدن

این آدما جنبه ندارن

دیگه اینکه بهتره که خودتون ماجراهای داستانتونو بسازید نه اینکه از روی داستان کسی بردارید،این جذب زیاد داره

(دقیقا بیشتریا دارین اینکارو میکنین با داستانای من :| بدونین سر کپی کردن داستانام راضی نیستم  و از صمیم قلب نفرینتون میکنم)

اگه استعداد دارید بنویسید،اگه ندارید هم بیخیال نوشتن شید،استعداد نداشتن و نوشتن،قرار نیست شما رو شاخ کنه،اگه یه هنر رو توی دستاتون نگه داشتید،اینکار شاخه :)

( اینو به خیلیا توصیه میکنم که تا منو دیدن فکر کردن مثل من بنویسن،شاخ میشن :| والا من خودمم با نوشتن شاخ نیستم :| )

و معمولا برای کمک گرفتن داستاناتونو به کسی بگید که هم بهش اعتماد دارید کپی نمیکنه،هم ذهنیتش مثل شماست.

سبک های نوشتن داستان و چاشنی های پیشنهادی تو ادامه مطلب ^^

انیمیشن های کوتاه (این پست:مدرسه هیولاها!!!)

(ماینکرافت)مدرسه ی هیولاها-درس امروز: بریم پنج شب در کنار فردی 2 بازی کنیم! ^^

بحث این هفته: داستان نویسی!!!!!!!

نتایج تحقیقات جدید شهردار روی کیس انیمترانیکس

داستان ,یه ,رو ,توی ,هم ,نوشتن ,یه جور ,رو توی ,که خودتون ,داستان نویسی ,و و

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

نسل چهارم پیامکر تعميرگاه لوازم خانگي در تهران مدیریت دوره های آموزشی معلمان بهترین وبلاگ آموزش سریع و آسان زبان اینجا همه چی هست newpsychoview جدید ترین مد روز sprykhalkobitato مطالب اینترنتی